Maailma suurim kala sirgus teadlaste silmis seniarvatust suuremaks

(9)
Vaalhai tegelikult vaal ei ole. Foto Yoshikazu Tsuno, AFP
Scanpix
aA

Merede suurimat kala uurivad teadlased avastasid, et nende uurimisobjekt polegi nii suur, kui seni arvatud. See on hoopis tunduvalt suurem! Kuidas taoline asi siis alles nüüd tähelepanu alla tuli?

Vaalhai ehk Rhincodon typus on maailma suurim kala, mille pikkuseks peetakse enam kui 20 meetrit, ent mida on uurijail olnud äärmiselt keeruline tabada ning korralikult üle mõõta. Vaatamata suurtele mõõtmetele ja hirmuäratavale välimusele, on ta inimesele ohutu, sest ta on planktontoiduline. Ning Queenslandi ülikooli teadlased on leidnud uue viisi nende mõõtmiseks, vahendab Daily Mail.

Laseritega kaamera abil õnnestus vaalhaid jälitada ning mõõta tema suurimaks pikkuseks umbes pool meetrit parem tulemus kui seni arvati. Seni vaadati lihtsalt neist megakaladest tehtud fotosid ning üritati elukate pikkus umbkaudu välja arvutada. Laseritega varustatud kahe kaamera omavaheline kaugus on 50 cm, nii et hiigelkalast saab võtta üles 3D-mudeli. Vaalhaidest pole täna just väga palju teada, nii et peagi võib selguda, et nad on veelgi suuremad kui seniarvatust vaid pool meetrit sihvakamad.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: www.FORTE.ee
Oled sisse logitud või kommenteeri anonüümselt
Kommenteeri anonüümselt või logi sisse
Postita
Lisa kommentaar...
Viimased uudised