LOOMALOOD: Lühinägelik Euroopa piison ehk pürg

(3)
Reuters/Scanpix
aA

Erilist tähelepanu väärivad euroopa piisonid juba seetõttu, et Elistvere pargi kasv ja areng on toimunud just nende loomade silme all. 1997 a. sügisel jõudsid Tallinna loomaaiast Elistverre kaks noort piisonit, kellest said loomapargi esimesed elanikud. Piisonipere on tänaseks kenasti kasvanud ja neist on saanud korralik 7-pealine kari.

Kõige auväärsemaks peab ennast vana pull, kes karjasuhted enda kasuks paika on pannud. Jõudu on piisonitel piisavalt ja aeg-ajalt demonstreeritakse seda piirdeaedu proovile pannes. Täiskasvanud isane piison võib kaaluda 800-900 kg. Näiliselt kohmakad loomad võivad väga kiireid liigutusi teha, kui soovimatud külalised toidulauale liiga lähedale tükivad või kui emane piison oma järeltulija ohutuses kahtleb.

Juhtub ka, et terve pere teid eemalt jõllitama hakkab ja jälgib igat lähenevat sammu. Seda seni, kuni nad veenduvad, et te polegi talitaja, vaid lihtsalt uudishimulik. Seejärel pööravad nad otsa ringi ja tegelevad oma asjadega edasi. Piisonid on lühinägelikud, sellepärast võtab õige hinnangu andmine veidi kauem aega.

RMK Elistvere loomapark-looduskeskus asub Jõgevamaal, Tabivere vallas. Loomapark ootab külastajaid iga päev, olenemata aastaajast. Talv on loomadega tuttavaks saamiseks igati hea aeg, sest loomad on selleks ajaks oma kõige kaunimad kasukad selga tõmmanud. Kohtumiseni!

Rohkem infot Elistvere loomapargi kohta leiad SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: www.FORTE.ee
Oled sisse logitud või kommenteeri anonüümselt
Kommenteeri anonüümselt või logi sisse
Postita
Lisa kommentaar...
Viimased uudised