Vanemate suurim hirm teismeliste seksuaalelu ees osutus mulliks

(13)
AFP/Scanpix
aA

Teema, mis Ühendriikide lapsevanemaid juba aastaid painab: seksist läbi imbunud nüüdisühiskonnas kogub teismeliste aina populaarsust suuline vahekord.

Teismeliste seksuaalsuse pärast närveldamine on, mõistagi, pika ajalooga ühiskondlik traditsioon, nagu pabistamine selle pärast, mida need "tänapäeva noored" küll isekeskis salaja korda saata võivad, on olnud kõigi lapsevanemate meelisharrastus mäletamatutest aegadest peale, vahendab Discovery News.

Kust ammutavad lapsevanemad teavet teismeliste seksuaalelu kohta?

Kindlasti mitte teismelistelt endilt — taevas hoidku selle eest! —, vaid eelkõige uudiskanalitest ja hüsteeriliste pealkirjadega raamatutest nagu "Epidemic: How Teen Sex Is Killing Our Kids" ("Epideemia: kuidas teismeliste suguelu tapab meie lapsi") ja "Oral Sex Is the New Goodnight Kiss" ("Suuseks on uus head-ööd-suudlus").

Võttes arvesse seda, kuidas ajakirjandus on võtnud kajastada oraalseksi "epideemilist" levikut teismeliste seas, võib vanemaile andeks anda arvamuse, et Facebookis sitsimise ja videomängude mängimise kõrval on see päriselt nende poegade ja tütarde peamine meelelahutus.

Tegelikult näitavad uuringud, et taoline käitumine on hoopis langusteel.

Teismeliste suuseksi puudutavate küsitluste tulemused on äärmiselt kõikuva iseloomuga, sõltudes näiteks sellest, kuidas termin "suukaudne vahekord" määratletakse või millised vanuserühmad küsitlusse hõlmatakse.

Mõistagi on kõikvõimalike seksuaalkäitumise vormide, s.h suise suguühte kogemise tõenäosus vanemate teismeliste seas suurem kui nooremate hulgas.

Nagu teatas The New York Times, satuvad USA haiguste kontrolli ja ennetuse büroo CDC avaldatud värsked andmed vastuollu levinud uskumusega, et teismelised, kes veel suguühteks valmis pole, tegelevad massiliselt suuseksi-eksperimentidega.

CDC aruande järeldus sedastab tõepoolest, et 15–19aastaste USA noorukite hulgas on suuseksi valdavuse määr tõtt-öelda oluliselt langenud.

Veel kümme aastat tagasi möönis suuseksiga tegelemist umbes 55 protsenti sellest vanuserühmast, samas kui 2010. aastaks oli vastav osakaal langenud u 47 protsendile. Seega on vastava kogemusega noored isegi hilisteismeliste seas vähemuses.

Paljud eksperdid peavad oraalseksi-paanikat suuresti meedia sünnitatud müüdiks, mis ei toetu mitte tõelistele andmetele ja vankumatutele faktidele, vaid anekdootlikele üksikjuhtumikirjeldustele ja sensatsioonihimule.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: www.FORTE.ee
Oled sisse logitud või kommenteeri anonüümselt
Kommenteeri anonüümselt või logi sisse
Postita
Lisa kommentaar...
Viimased uudised