Hiljutisel kohtumisel kiievlastega ütles Mihhail Gorbatšov, et ta olla näinud hullemaidki linnatänavaid kui Ukraina pealinnas. Mõtlesin: kas ta ei pidanud mitte silmas tänavaid meil Tallnnas? Pole vist liialdatud, kui ütlen, et hullemat on raske ette kujutada. Võime küsitleda autojuhte ja kindlasti nad ühinevad minu hinnanguga.

Tahan juhtida tähelepanu sellele, et asfalti hävitavad naelkummidega autod, mis lumeta talvest hoolimata ikka šikilt ringi kihutavad. Kuhu vaatab küll linna Autoinspektsioon? Liiklusinspektorite kohus oleks panna piir mõnede ametkondade (ja osa eraautojuhtide) omavolile.

NB: Foto on illustratiivne ning sealsel veoautol pole all ka naelkumme. Kui sind intrigeerib ajalugu, siis tule ajalukku. Ajaloomuuseumi sajandinäitus „Minu vaba riik“ on avatud.

Ajaloomuuseumi sajandiuudised näitavad huumori võtmes, et kõikvõimalikud ajalootõlgendused, pole veel päris ajalugu. Seeläbi toetame vaimukalt meie enda vabariigi ajalookäsitlust ja kutsume nii noori kui vanu sellega tutvuma.

Forte koostöörubriik Eesti Ajaloomuusemiga toob Maarjamäe vastavatud muuseumikompleksi avamise puhul teieni põnevad lood ning unikaalsed leiud kogude varasalvest! Kõik lood leiad SIIT!