Paar minutit tagasi oli halastamatu kapten Herbert Sobel käskinud E-kompaniil söömine pooleli jätta. Kui Sobel sunnib neid nüüd mööda Currahee mäge üles jooksma, loksub noorsõdurite kõhtudes suures koguses pasta Bolognese’t. Kapten ise hüppab ühe mehe juurest teise juurde ja sisistab läbi hammaste: „Kiirabiauto ootab mäe jalamil! Ütle ainult! Võid kompaniist jalga lasta kohe praegu.“

Peagi hakkab keegi neist oksendama, kuid veel enne, kui ta teeservale vajuda jõuab, sikutavad kaaslased ta taas püsti. Noorsõdurid ei taha lasta Sobelil võidurõõmutseda ning kannatavad kõhuvalu vaikides. 10kilomeetrine jooksuring keskpäevases küpsetavas kuumuses on alles eelmäng katsumustele, mis E-kompaniid järgmise kolme aasta jooksul ees ootavad. Sõdurite läbielamistest tehti hiljem palju kiidetud teleseriaal „Relvavennad“ (ingl k „Band of brothers“).

E-kompanii osaleb mitmes Teise maailmasõja kõige raskemas lahingus – Normandia dessandis, suures langevarjurite operatsioonis Hollandis ja Ardennide lahingus. Nad satuvad üha uuesti sõja pingetsoonidesse, kuna liitlasvägede kindralid teavad juba lahingutegevust kavandades, et neil on vaja mehi, kes ei viska püssi põõsasse ka siis, kui nad on ülekaaluka vaenlase poolt ümber piiratud. Need on karastunud mehed, kes suudavad kaitsta oma positsioone, murda piiramisrõngast välja ja jõuda kiiresti missiooni sihtmärgini.