Rünnak tuli ilma hoiatuseta. Hullumajas töötavat 62aastast meditsiiniõde Maureen Olboni ründas ootamatult üks luuludega psühhiaatriapatsient. Mõne sekundiga haaras ta oma tugevate kätega meditsiiniõe kaelast ja asus kägistama. Õnneks märkasid kallaletungi teised õed, nad jooksid kohale ning Olbon õnnestus päästa.

Kaks kuud hiljem rünnati teda uuesti. Kuigi ka nüüd pääses Olbon vaid ehmatusega, ei pidanud tema psüühika enam vastu. Naist hakkasid vaevama paanikahäired, ta julges vaevu tööle minna ning lõpuks tekkis ka depressioon. Arstid kirjutasid välja antidepressante, kuid need ei aidanud.

Lõpuks tuli ühel psühhiaatril ootamatu idee: proovida ravida patsiendi aju hoopis soolestiku kaudu. Psühhiaater pani Olboni eridieedile, mis sisaldas vaid kodus valmistatud mahedat gluteenivaba toitu, samuti palju jogurit ning teisi bakteririkkaid tooteid. Mõne nädala jooksul paanikahood taandusid ning Olbon võis antidepressantidest täielikult loobuda. Tõsi, otsest seost ei suudetud haige tervenemise ning bakterite manustamise vahel siiski tõestada. Värske uuring aga viitab, et soolefloora mõjutab tõepoolest ka meie aju.