Windows 7 XP-laadi käitamiseks peab arvuti protsessor toetama kas AMD-V (Athlon 64 ja edasi) või Intel Virtualization Technology (protsessorid alates Pentium 4-st) virtualiseerimistehnoloogiaid ja BIOS-i seaded tuleb vastavalt kohandada.

Lisaks programmidele pakub Windows XP laad tuge ka USB liidesega XP operatsioonisüsteemiga ühilduvale riistvarale.

Microsoft kinnitab, et enamik rakendustest ja riistvarast, mis toimivad Windows XP-l peaksid oma loomulikus olekus jooksma ka Windows 7-l.

Windows 7 XP laadi jaoks peab kõvakettal olema vähemalt 5GB vaba ruumi ja eelnevalt peab arvutisse olema paigaldatud Microsofti virtuaalse masina väljalaskekandidaat Windows Virtual PC RC.

XP-mode tarkvarapakk annab oma suurusega välja ka XP mõõdu ehk selle suuruseks on 460,45 megabaiti. XP laadi saab sisse lülitada otse töölaualt ilma arvutit taaskäivitamata. XP-laadi käima tõmmates tulevad esmalt ette õpetaussõnad, kuidas ja mida on võimalik ette võtta.

Praegu tasuta leviv Windows 7 väljalaskekandidaat on Ultimate versioon ja seega saavad tolle julged kasutajad ka proovida XP-laadi. Kui aeg kätte jõuab ja Windows 7 ametlikult müügil on, saavad XP-d jooksutada ka Windows 7 Home ja Home Premiumi versioonide kasutajad, seda küll Sun'i avatud koodiga ja vaba VirtualBox virtualiseerimistarkvara abil. Sel puhul läheb aga vaja Windows XP paigaldusplaati ja litsentsi.

Windows XP Mode and Windows Virtual PC