Stalini vaimus neoretro limusiin Venemaa presidendile

(9)
ZIS-110 21. sajandi võtmes
aA

Hirmuäratavat generalissimuse limusiini ZIS-110 esitles ZIL 1946. aastal. Sel oli 6-liitrine 140 hj V8 ning see põhines USA esinduslikul Packard Super Eight’il. Ent eksisteerib ka visioon 21. sajandi presidendilimusiinist, mis tolle kurjakuulutava ZIS-110’ eeskujuks võtab.

Tegu pole sugugi mingi nurgadisaineri unistusega, vaid ZIL’i enese disainerite loominguga. Ning miks ei peakski uue sajandi ZIL’ile mõtlemisel võtma aluseks eelnevaid mudeleid. Too ümaravormiline ZIS-110 vaimus masin ei näe sugugi halb välja. Taolist mudelit Venemaa presidendi kasutuses kohata oleks olnud aga siiski tõesti pentsik – riigipeast oleks jäänud mulje kui mänguautost väljuvast lapsest.

Küll aga oli plaanis juurutada tootmisesse see teine, kandiline ZIL-4120. Sellest valmis isegi savimakett, ent ka see masin tootmisesse ei jõudnudki. Kandiline limusiin oleks olnud Gorbatšov-aegse ZIL-41047/1 loogiline jätk. Ja kumb siis oleks tänase Venemaa pealikule parem esindusauto: Stalini või Gorbatšovi perioodi kaasajastus?

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Viimased uudised