Jaguarid ja Land Roverid hakkavad kütusena tarbima vett?

(49)
Veest juba puudust pole
Reuters/Scanpix
aA

Nimelt omab mõlemat brändi täna India autotootja Tata. Viimane teatas aga julgest kavast asendada tavaline fossiilkütus autode paakides veega. Alged selle kava elluviimiseks on tehnoloogiliselt olemas, ent otsus neid küpseks arendama asuda on kiiduväärt.

Täna toodab Tata Motors ka maailma odavaimat autot nimega Nano. Suurettevõtte pealik Ratan Tata teatas, et äsja investeeriti 15 miljonit dollarit Massachusettsi Ülikoolis (MIT) käimasolevasse projekti, mis uurib võimalusi tavalise vee kasutamiseks mootorikütusena, vahendab Sify.com

Täpsemalt plaanitakse paaki valatud veest vesinik kätte saada ning see autosid käitama sundinda. Tänased eksperimentaalsed vesinikuautod tangitakse otse vesinikuga, ent MIT professor Daniel Nocera näeb, et tulevikus saab hakkama lihtsamalt ja odavamalt ning paaki kallatakse tõepoolest otse vesi.

Tata toetab ettevõtmist sama põhjusel, miks asuta tootma Nanosid, selgitas Ratan Tata. Ikka selleks, et aina kasvavale inimkonnale võimalikult odavaid ja lihtsaid autosid pakkuda. Ja mis olekski rõõmsam kui mõnituhat eurot maksev neljarattaline, mille liikuma panemiseks piisab lihtsalt klaasikesest veest?

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.