Isekeeratud sigaret tekitab tavalisest oluliselt enam sõltuvust

(29)
Isetehtud sigaret on ebastabiilsem ja ohtlikum
aA

Masstoodete suitsetajaist on tervisele kahjulikust tegevusest hoopis rohkem sõltuvad just need, kes enesele paberossi vabalt valitud tubakast ise kokku rullivad, selgus Victoria ülikooli teadlaste uurimusest.

Seni on sigarettide sõltuvusküsimustesse süvenetud vaid nikotiini mõju tudeerides. Victoria ülikooli doktor Amy Lewis võttis aga luubi alla kõik nikotiinist välise ning leidis, et hulganisti sõltuvusttekitavaid aineid sisaldab ka tubakatõrv, vahendab PhysOrg.com.

„See peaks panema mõtlema just neid, kes enesele ise suitse ette keerutavad, kuna kui nikotiini on lahtiselt müüdavas tubakas vähem, siis tõrva on seal oluliselt rohkem,“ rääkis Lewis. Suitsetamisest sõltuvust süvendab sel seltskonnal veel kogu see rituaal, mis ühe paberossi valmis kruttimiseks ette võetakse.

Ja veel – kui tehases toodetud sigaretid on kõik täpselt sama suuruse ja jämedusega, siis ise tehtud, hästi tehtud tubakapulk kipub eriti paks ja tihe välja kukkuma. Samuti ei kasutata tihtipeale filtreid ning kodukootud sigaret põleb hoopis ebaühtlasemalt.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.