Viie aasta pärast on tankid sisuliselt nähtamatud

(58)
Tankid nähtamatuks!
aA

Tere tulemast e-kamuflaaži ehk e-maskeeringu maailma! Briti sõjavägi katsetab nimelt omalaadset elektroonilist tinti, mis muudaks nende tankid nähtamatuks. Tindis elavad elektroonilised andurid jälgivad andunult ümbrust ning annavad selle peegelpildi iseenesel edasi.

Seni on taolist lahendust vaid Hollywoodi filmides näidatud, nüüd nähakse juba konkreetselt ette, kuidas sellest lähitulevikus Lõuna-Afganistanis kasu olema saab. Lahenduse autor on ettevõte nimega BAE Systems ning see on osa Future Protected Vehicle programmist, mis näeb e-maskeeringu ette seitsmele erinevale sõjamasinale, nii mehitatud kui mehitamata vormis, vahendab The Telegraph.

Õnnelik seitse, mis lähitulevikus nähtamatuks muutumise võimaluse saavad, on pisike robot Pointer, moodulplatvorm Bearer, kergluuresõiduk Wraith, võimekas jalaväetransportöör Safeguard, ründesõiduk Charger, kaugjuhitav või autonoomne lahingplatvorm Raider ning konvoisüsteem Atlas.

Suurbritannia kaitseministeerium on igatahes otsuse langetanud: e-maskeering peab tulema. Sõjavägi asub nüüd seda tehnoloogiat ärksalt katsetama, mille loodab nelja aastaga läbida ning viiendal juba reaalselt kasutusse võtta. Tänu sellele muutuvad sõjamasinad vaenlasele ohtlikumaks, e-maskeeritud sõidukites istuvatele võitlejatele läheb aga olukord turvalisemaks.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: www.FORTE.ee
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.