Regulaarne söömine aitab vältida pliimürgistust

(3)
Foto: Andres Putting
aA

Regulaarsed söögiajad ja vahepealsed tervislikud snäkid on lastele väga olulised, sest paastumine suurendab plii imendumist ja regulaarsed söögiajad on vajalikud pliimürgistuse ennetamiseks. Ajakirjas Enviromental Health avaldatud uuringutulemused näitavad, et korrapärane hommikusöök seostub lastel madalamate plii tasemetega veres.

Hiina Rahvavabariigi teadlased võrdlesid laste veres olevaid plii tasemeid sotsiaalsete tegurite, söömisharjumuste ja ka mikrotoitainete kättesaamisega. Selliste andmete analüüs ei näidanud mingeid erinevusi hommikusöögi harjumustes, mis võinuksid tuleneda laste vanusest või soost, vahendab ERR.

Küll aga täheldati erinevusi veres olevates plii tasemetes. Nimelt oli pliimürgistuse risk poistel peaaegu kaks korda kõrgem kui tüdrukutel ning nelja- ja viieaastastel lastel oli selline oht kaks korda suurem kui kolmeaastastel põngerjatel.

Võttes arvesse erinevaid muutujaid (sh vanust ja sugu), ilmnes, et korrapäraselt hommikust söövatel lastel olid plii tasemed veres umbes 15 % madalamad kui neil, kes hommikueine vahele jätsid.

Hommikusöögi harjumused on enamjaolt määratud pere kommete poolt, kusjuures hommikueinet söövate laste vanemad ja vanavanemad on enamasti kõrgemalt haritud.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: ERR Novaator
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.