Iisrael kahekordistas relvamüügi ja trügis tabeli tippu

(34)
AFP/Scanpix
aA

Iisraelist sai eelmise, 2010. aasta müügitulemuste põhjal maailma neljas sõjatehnika eksportija. Juudiriigi relvatehased suutsid tellijatele müüa 9,6 miljardi dollari eest relvi, tehnikat ja varustust. 7,2 miljardit sellest läks ekspordiks. Võrdluseks – aastal 2009 oli mahuks 6,9 miljardit dollarit.

Väljaanne StrategyPage kirjutab, et praegusel ajal on Iisraeli ekspordi lõviosaks erinevad mehitamata lennumasinad ehk droonid, aga ka seadmed suure avastusraadiusega raadiolokatsiooni lennukite loomiseks ning tarbeks parda- ja juhtsüsteemid eri tüüpi sõjalennukitele.

Umbes 80 protsenti Iisraeli sõjatööstuse kogutoodangust müüakse igal aastal välisriikidesse maha. Kus juures müüginumbrid on igal aastal suurenenud. Võrreldes 2005. aasta andmetega (3,5 miljardit dollarit) on praeguseks see arv pea kahekordistunud – 6,9 miljardit dollarit aastal 2010.

Juudiriigi relvaekspordi hüppeline tõus on segi löönud müügitabeli senise esiviisiku. Traditsiooniliselt on relvaeksportöör number üks Ameerika Ühendriigid (2010 – 31,6 miljardit dollarit), kellele järgnevad Vene Föderatsioon (10 miljardit), Saksamaa, Prantsusmaa ja Suurbritannia.

Nüüd aga kõigutavad nende positsioone uued tegijad Iisrael ja Hiina Rahvavabariik.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: www.FORTE.ee
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.