VIDEO: Eestis taastatud maailmas ainulaadne buss oli 1950ndate jaoks liiga kiire!

(74)
Väskelt renoveeritud buss on maailmas ainuke omalaadne
aA

Täna toimus Tallinna bussijaamas maailma ainsa restaureeritud ZIS-127 bussi Eesti esmaesitlus. Erinevaid ühistranspordi ettevõtteid ühendav Mootor Grupp on oma südameasjaks võtnud bussiajaloo säilitamise ja tutvustamise. Kokku kogunud ja taastanud on tänaseks juba 7 haruldust. Vaata videost, milline on uunikumbusside kolonni uusim liige, 1956. aastast pärit maanteede kuningas ZIS-127!

Sel ZIS-127'l on kahetaktiline diiselmootor, mis tähendab, et sellega on hea ja sujuv sõita alles alates kiirusest 90 km/h. Seda sai koos vanabussientusiasti Tõnu Piiburiga roolis ka Tartu maanteel proovida, kus erilise väljanägemise ning stiilselt luksusliku sisuga uunikumil kippusid tänapäevased raskeveokid tigudena teed segama.

Mootor Grupp on renoveerinud veel mitmeid busse ning see ZIS-127 ei jää kindlasti viimaseks. Kavalehel on kirjas koguni kümmekond autobussi, mis Eesti bussinduse ajaloo näitlikustamiseks uunikumidena restaureerida võiks. Sellest galeriist näed imekaunist ning efektset mudelit Ikarus Lux aastast 1972!

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.