Teadlased lahendasid naiste nibuorgasmi saladuse

(52)
Lady Gaga kostüüm nibusid rõhutamas. Foto: Mavrixonline.com
Scanpix
aA

Teadlased selgitasid välja, et naisterahvaste nibude stimuleerimisel laekub aisting samasse ajupiirkonda, mis aktiveerub ka genitaalide erutamise korral. Iseennast erutanud naiste tomogrammid näitasid, et nibusignaal tabas ajus sama punkti, mida tupe- ja kliitorikaudse erutuse signaalid.

Tomogrammidelt on näha, et sõltumata stimuleeritavast kehapiirkonnast reageeris erutusele sama piirkond aju ülaosas. Uurimus kinnitab esmakordselt nähtust, mida paljud naised on ise kogenud, ent mida mehed ometi uskuda ei taha — et ka naiste nibud kujutavad endast erogeenset piirkonda, vahendab The Daily Mail.

USA Rutgersi ülikooli töörühma teadlased palusid üheteistkümnel mitterasedal naisterahval vanuses 23–56 end omal käel erutada samal ajal, kui naised viibisid tomograafi sees.

Ülesvõtetel on näha aktiveerunud ajupiirkonnad, mis meenutavad välimuselt viinamarjakobarat mediaalses paratsentraalses sagarikus aju kesk- ja ülaosas. Ka meestel reageerib erutuse peale sama ajupiirkond.

Uurimust juhatanud Rutgersi psühholoog Barry Komisaruk ütles, et avastus võib selgitada, miks naisi on võimalik erutusseisundisse viia ainuüksi nibusid stimuleerides.

“Ma kahtlustan, et see võib olla põhjus, miks paljud naised kinnitavad, et nibude stimuleerimine mõjub neile suguliselt erutavalt, kuna see aktiveerib sama ajupiirkonna, mille genitaalid,” selgitas Komisaruk žurnaalile Live Science.

Ta lisas, et naise suguelundeist toimetavad signaale ajusse neli närvi.

Kliitor loodab pudendaal- e häbemenärvi peale, tupp töötab koostöös vaagnanärviga ning alakõhunärviga on seotud nii emakakael kui emakas.

Lisaks rakendab emakakael signaaliedastuseks uitnärvi, mis möödub seljakeelikust — see selgitab, miks halvatud alakehaga inimesed ometi orgasme kogevad.

Dr Komisaruk lisas, et ehkki see pole eriti tõenäoline, võib veel üks põhjus, miks nibude mõjutamine aktiveerib sama ajupiirkonna, mis muude erogeensete tsoonide stimuleerimine, olla seotud imetamisega.

Nibude stimuleerimine tekitab organismis hormooni nimega oksütotsiin, mida muidu toodetakse sünnituse ajal ning mis põhjustab emaka kokkutõmbeid, mis omakorda saadavad ajju vastavaid signaale.

Rutgersi uurimisprojekti raames on juba selgunud, et orgasm mõjutab suurt osa ajust ning et pole olemas mingisugust “standardset” reaktsiooni seksile.

Dr Komisaruk loodab, et lisaks nende inimeste abistamisele, kes pole suutnud orgasmi saamist selgeks õppida, aitab tema uurimistöö lahti muukida ka aju saladusi laiemalt.

“Kui meil on võimalik kontrollida meeldivaid tundmusi tootvat ajupiirkonda, siis millised võiksid olla selle tulemused, ütleme, depressiooni või ärevushäirete või sõltuvuse või ülekaalulisusega võitlemisel?” küsis ta.

“Me ei tea tegelikult veel kaugeltki, mida kõike on võimalik oma aju tegema panna.”

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: www.FORTE.ee
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised