Uue Maailma tänavafestival toob aia tänavale

Uue Maailma tänavafestival
Foto: Tanel Meos
aA

Tallinna Uue Maailma asumis toimub sel nädalavahetusel 3. ja 4. septembril juba viiendat korda tänavafestival, mille teema on sel aastal “Aed tuleb tänavale”. Uue Maailma tänavafestival toimub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 raames.

Festivali korraldajate sõnul on tegu piirkonna tähtsündmusega, mis saab teoks tänu suure hulga vabatahtlike entusiasmile. „Tänavafestival on selle tegijate nägu ja tegu. Kohalike, sõprade ja teiste vabatahtlike abiga teeme just sellise ürituse, mis meile endile kõige rohkem meeldib,” ütleb festivali peakorraldaja Madle Lippus.

„Sel aastal alustasime festivali ettevalmistustega juba kevadel ning rajasime ühele asumi haljasaladest Uue Maailma aia. See eksperiment tõestas, et aed aitab ka linnas inimesi kokku tuua, et koos ühist asja ajada.”

Aiateemaga seoses ilmestavad festivali ajal Uue Maailma tänavaid taaskasutatavatest materjalidest valmistatud ajutised taimekonteinerid. Nii luuakse asumisse tavalise asfaldikõrbe asemele mitmekesine ja inimsõbralik tänavaruum. Uue Maailma aias on festivali ajal avatud kohvikud, plaate keerutavad DJd ning pühapäeval on seal tihe loengute ja töötubade programm.

Uue Maailma tänavafestivali eesmärk on tuua elu tänavatele ja laiendada inimeste arusaama tänavaruumi kasutusvõimalustest. Selle raames avavad kohalikud aedades kohvikuid, toimuvad tänavaturud, kontserdid, töötoad lastele ja täiskasvanutele ning palju muud.

Olulisemad sündmused tänavafestivalil:

Euroopa vabatahtlikkuse aastale pühendatud kontsert, esinevad Lenna, Kurjam, Malcolm Lincoln jpt
Anne Luik Eesti Maaülikoolist räägib maheaiandusest linnas
Linnalabori Maastikumäng
Hobilabori õpituba “Meisterda elektrooniline taime janu tunnetaja”
Tänavamale simultaan kümnel laual

Kava täieneb pidevalt ja sellega saab tutvuda SIIN!

Festivali esitleb Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011, korraldab Uue Maailma selts. Sündmust toetavad Tallinna linn, Euroopa Komisjoni Esindus Eestis, Bauhof, A le Coq, EcoOil.

Uue Maailma asum paikneb Tallinna kesklinnas Pärnu maantee ning Tehnika ja Suur-Ameerika tänava vahelisel alal. Uue Maailma seltsi eesmärk on ühendada kohalikke elanikke, korteriühistuid ja ärisid.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: www.FORTE.ee
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.