Soomukiga luksusautosid lömastanud Vilniuse linnapea sai pilanobelistidelt rahupreemia

(13)
Arturas Zuokas korda loomas
Kaader klipist
aA

Mida teha, kui luksusautod pidevalt valesti otse jalgrattateele pargivad? Vilniuse linnapea Arturas Zuokas kasutas selle aasta augustis probleemile tähelepanu juhtimiseks soomustransportööri BTR-60, lömastades selle abil valesti parkinud Mercedese. Täna öösel toimunud Ig Nobelite tseremoonial pärjati leedulane selle teo eest Ig Nobeli rahupreemiaga.

Igal aastal Nobeli preemiate väljakuulutamise eel annavad humoorikate teadustööde tutvustamisele pühendunud ajakiri Annals of Impropable Research koostöös Harvardi ülikooliga välja Nobeli preemiate analoogina väljamõeldud pilapreemiaid teadustööde eest, mis esmalt panevad muigama ja siis mõtlema, vahendab Novaator.

Nii on varasemate aastate laureaatide tööd uurinud, kui edukas rasestumisvastane vahend on Coca-Cola. Kas ohtlikum on löök pähe täis või tühja õllepudeliga? Kuidas mõjub mõõganeelaja töö tervisele? Mullu oli võitjate seas töö, mis näitas, et vandumine suudab tõhusalt valu vaigistada.

Tänavu oli lisaks Vilniuse linnapeale auhinnavõitjate seas veel kaks teadlast, kes said bioloogiapreemia avastuse eest, et Austraalias elavad isased mardikad (Julodimorpha bakervelli) üritusid paarituda õllepudelitega, olles aetud segadusse pudeli sildi särast ja pudelipõhjas olevatest kühmukestest.

Pikemalt loe edasi SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: Novaator
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Veetemperatuurid
Allikas: G4S Rannavalve
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.