Lapsed joonistasid Maailmakoristuse toetuseks 142 reklaamplakatit

Laste joonistatud plakat.
aA

Sellest nädalast saab erinevate Eesti linnade tänavatel näha laste poolt meisterdatud plakateid, mis kutsuvad üles Teeme Ära Maailmakoristuse aktsioonile kaasa aitama. Plakatite joonistamises on tänaseks kaasa löönud 24 erineva kooli lapsed, joonistades ühtekokku valmis 142 plakatit, mis sellest nädalast kuni 6. novembrini hakkavad kaunistama 9 erineva linna bussiootepaviljone ja välimeediapindu.

Sellel nädalal on 50 erinevat originaalplakatit üleval viies erinevas linnas – Tallinnas, Kuressaares, Haapsalus, Viljandis ja Narvas. Järgnevate nädalate jooksul jõuavad uued plakatid ka Tartu, Pärnu, Jõhvi ja Rakvere linnaruumi.

Teeme Ära tiim kutsub üles kõiki inimesi, kes plakateid silmavad, nendest pilti tegema ja Teeme Ära Facebooki seinal jagama, et plakatite autorid saaksid ka oma silmaga näha, kuhu nende kätetöö üles sai: http://www.facebook.com/teemeara

Kogu kampaania eesmärk on nakatada eestimaalased maailmakoristamise pisikuga. “Lastega koos tahame kutsuda kõik eestimaalased kaasa - saama puhta maailma saadikuteks. Selleks pole vaja teha muud, kui jagada Eestist alguse saanud maailmakoristamise ideed oma sõprade-tuttavatega väljaspool Eestit,” ütles üks liikumise eestvedajaid Eva Truuverk.

Järgmisel aastal 24. Märtsist kuni 25. Septembrini toimuv Maailmakoristus 2012 on rahvusvahelise liikumise Teeme Ära (Let’s Do It!) esimene suurem ühisaktsioon. Praeguseks 16 riigis toimunud koristusaktsioonide eestvedajad kutsuvad koos endaga ühinema uusi riike, et järgmisel aastal juba 100 riigis koristustalgud teoks teha. Praeguseks on algatusmeeskonnad olemas 70 riigis. “See on esimene niivõrd laia levikuga liikumine, mis Eestist alguse saanud ja kutsume kõiki kaasa seda ideed uhkusega oma teistes riikides asuvate sõprade-tuttavatega jagama, ütles Truuverk.”

Abivahendid, mille kaudu oma sõpradele Maailmakoristusest teada anda leiab SIIT.

Veel on võimalik ka koolidel-lasteaedadel plakatite joonistamises kaasa lüüa, selleks tuleks endast märku anda aadressil: maarja@letsdoitworld.org

Täpsemad laste joonistatud plakatite asukohad saab avastada siit kaardilt.

Sel nädalal on plakatid üleval Tallinnas ja Narvas, kokku 42 erinevat plakatit (39 Tallinnas ja 3 Narvas). Plakatite asukohti saab vaadata SIIT.

Kokku on lapsed joonistanud tänaseks 72 plakatit. Sel nädalal on valmimas veel 56 plakatit - 20 tulevad Raplast, 21 Hiiumaalt, 4 Inglise Kolledžist ja 5 Rakvere Algkoolist.

Plakatijaht: Kõik plakateid joonistanud lapsed näeksid hea meelega ka ise pilte sellest, kuhu nende tööd üle Eestimaa üles on pandud. Seetõttu kutsume üles kõiki inimesi, kes sellel nädalal Tallinnas ja Narvas plakateid märkavad, neid üles pildistama ning Teeme Ära Facebooki seinal jagama!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Viimased uudised