Mida jälgida talverehvide valikul?

(11) Meelespea!
Foto: Andres Putting
aA

Talverehvi tunneb ära tähistuse järgi, milleks võib olla M+S, MS, M.S., M&S. Tähistus tuleneb inglisekeelsetest sõnadest M = mud (pori) ja S = snow (lumi). Rehvide valikul tuleb kindlasti jälgida õigeid mõõte. Iga autotootja on ette näinud teatud mõõtmed nii rehvile kui ka veljele ja sellest omavoliliselt kõrvale kalduda ei tohi.

Kasutatud rehvi korral tuleb jälgida selle kulumist. Rehvil ei tohi olla läbivaid vigastusi – mõrasid ega torkeid. Muster ei tohi olla kulunud ebaühtlaselt ning mustri sügavus peab olema vähemalt 3 mm.
Sõiduki mõlemal teljel peavad olema ühesuguse mustriga rehvid, kuid rehvipaarid võivad omavahel erineda. Naastrehvide korral tuleb neid kasutada kõigil neljal rattal.

Selleks, et rehv töötaks nii, nagu peab, tuleb nii suve- kui ka talverehvi puhul jälgida, et selle siserõhk vastaks tootja poolt ette nähtule.

Kuna suverehvi koostis hakkab temperatuuride lagedes üha jäigemaks muutuma, ei haaku see juba +5 kraadise temperatuuri juures asfaltiga enam nii hästi kui suvel. Seetõttu tuleks suverehvid ilmade jahenedes talvekorterisse panna ka siis, kui esimest lund veel sadanud ei ole.

Rehvidest sõltumata tuleb libedal teel sõitmisel olla tähelepanelik ja rahulik; hoida suuremat pikivahet, vältida järske ja hoogsaid manöövreid ning valida teeoludele vastav sõidukiirus.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Allikas: www.FORTE.ee
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.