Vähk ei lase end paljastada

(6)
Foto: AP
aA

Vähkkasvajad on geneetiliselt äärmiselt mitmekesised, avastasid heategevusorganisatsiooni Cancer Research Londoni uurimisinstituudi teadlased ajakirjas New England Journal of Medicine ilmunud uurimuses.

Eri elundeid tabavad vähivormid ei ole geenide poolest sarnased. Kuid ka sama kasvaja piires võib vähirakkude genoom olla täiesti erinev. See selgitab, miks on vähkkasvajaid nii raske uurida ja ravida, vahendab Novaator.

Charles Swantoni juhitud uurimisrühm analüüsis põhjalikult nelja neeruvähihaige kasvajaid. Koeproovid koguti eri aegadel vähkkasvajate eri osadest, lisaks uurisid teadlased ka teistesse organitesse levinud siirete rakke.

Iga proovi puhul tehti kindlaks mutatsioonide esinemine, geeniaktiivsus ning kromosoomide ehitus. Swantoni sõnul kasutasid nad kõiki olemasolevaid uurimismeetodeid ja koostasid tulemuste põhjal analüüsitud vähkkasvajate sugupuu.

Loe pikemalt Novaatorist.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: Novaator
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.