Automaadid ähvardavad Afganistanis Saksa sõdureid põletushaavadega

(85)
G36 automaadiga Saksa sõdur Afganistanis Kunduzi provintsis
AFP/Scanpix
aA

Saksamaa sõjaliste operatsioonide väejuhatus avaldas uue juhise, mis kohustab Afganistanis teenivaid sõjaväelasi oma automaatrelvi Heckler & Koch G36 jahutama. Relv on olnud sakslaste relvastuses juba üle 15 aasta. Lisatud relva tutvustavad videod!

Uue juhise kohaselt peab Saksa sõdur peale pikalt kestvat tulistamist andma relva rauale võimaluse maha jahtuda. Sellega tahetakse vältida põletushaavade tekkimist ja G36 tuleefektiivsuse vähenemist, kirjutab Der Spiegel.

Vastavalt väejuhatuse poolt läbiviidud uurimusele kuumenes pikaldase lahingu käigus, kus järjest tulistati automaatrelvast G36 välja mitusada lasku, relva raud ja põhiosas niivõrd, et tabamistäpsus 300 meetri pealt langes koguni kolmandiku võrra.

Lisaks kasvas märkimisväärselt põikipadruni ja kinnikiilumise, samuti tugevate põletushaavade saamise oht.

Ametlikke kaebusi Afganistanis teenivatelt Saksa sõjaväelastelt seoses automaadi ülekuumenemisega pole tulnud. Väljaanne märgib, et väejuhatus soovib oma määrusega ennetada võimalikke probleeme ja võtta tarvidusele ettevaatusabinõud.

Heckler & Koch on peamiselt plastikust valmistatud G36 automaati tootnud viimased 15 aastat. Relvafirma sõnul polnud see relv algselt mõeldud kestva tule andmiseks.

G36 tootetakse praegu mitmes variatsioonis: V, KV, K ja C. G36 ja G36V raua pikkuseks on 480 millimeetrit, G36K ja G36KV – 318 millimeetrit ning G36C - 228 millimeetrit. Automaat kasutab kaliibri 5,56x45 NATO padruneid.
Efektiivseks tuleulatuseks on 800 meetrit ning laskekiiruseks 750 lasku minutis. Kasutada saab 30 padruniga salve või trummelsalve 100 padruniga.

Seda relva kasutab üle kahekümne riigi, teiste seas ka näiteks Eesti lähinaabrid Läti, Leedu, Soome, Rootsi ja Poola.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: www.FORTE.ee
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.