Põnevad road, mida te kohalikus McDonald'sis ei saa (teistes riikides aga küll!)

(71)
Foto: REUTERS
aA

1940. aastal USAs loodud, 1967. aastast rahvusvaheliselt tegutsev McDonald's on maailma suurim hamburgerirestoranide kett. Nende põhimenüü nagu burgerid, friikartulid ja jäätisekokteilid on rahva seas hästi tuntud.

McDonald'sil on tänapäeval rohkem kui 32 000 söögipaika 117 riigis; mõnes neist ei sööda burgereid, aga kõigis süüakse friikartuleid. Aga mida firma eri riikides veel pakub, mis teid üllataks? Chicago Tribune selgitab.

Sealne artikkel toob välja enam kui 30 suupistet, siit väike valik: (toidupildid: chicagotribune.com)

Nurnburger (Saksamaa) - ülaloleval pildil vasakul - kolm praevorstikest ja sinep pehme saia vahel. Meile üsna harjumatu "Mäkis" kohata, kuigi mitte maailmas ainuke võimalus McDonald'sis vorsti süüa.

McMollettes (Mehhiko) - ülaloleval pildil keskel - tavalisest McMuffinist üsna erinev; sisaldab küpsetatud ja siis püreestatud ube, juustu ja pico de gallo kastet (hakitud tomat, valge sibul ja tšillikaunad).

McCurry korvike (India) - ülaloleval pildil paremal - ahjus küpsenud taignakorv täidetakse koorekastme ja karriga maitsestatud köögiviljadega (brokoli, minimais, seened, punane paprika). Kõrvale saab tellida kana.

Maisikauss (Hongkong) - ülaloleval pildil vasakul - aurutatud värske mais ehk valikuline tervislik lisaamps.

Pizza McPuff (Jaapan ja Kesk-Ida) - ülaloleval pildil keskel - kujutlege lihavaba pitsat, mis on keeratud kinniseks pirukaks ja friteeritud; seda pakutakse hommikusöögiks.

Bubur ayam McD (Malaysia) - ülaloleval pildil paremal - kanaliha ja -puljongi baasil loodud riisipuder rohelise sibula, ingveriviilude, praetud šalottsibulate ja tšillikuubikutega.

Paneer salsa wrap (India) - ülevaloleval pildil vasakul - köögiviljadega valge leiva sisse mähitud praetud pirukas, mille täidiseks on cajuniga maitsestatud kodujuust.

Spam and Eggs (Hawaii) - ülevaloleval pildil keskel - konservsink, munad, riis, Linguiça-vorstikesed.

McHomard (Kanada) - ülevaloleval pildil paremal - merivähitäidisega kukkel.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: www.FORTE.ee
Viimased uudised