Leiti laste ülekaalulisust põhjustavad geenid

(7)
Scanpix
aA

Senitehtuist suurim rahvusvaheline uuring sõelus välja laste ülekaalu põhjustavad geenivariandid. Eestis on keskmiselt iga kümnes kooliõpilane ülekaaluline. Ülekaaluliste laste hulk on tõusuteel kogu maailmas.

Toitumine ja vähene liikumine on kindlasti siin põhjuseks, kuid osa lapsi on vanemailt pärilikult kaasa saanud geenivariandid, mille tõttu nende kehakaal kerkib üle tervislikuks peetava piiri, vahendab Novaator.

Suur rahvusvaheline konsortsium vaatles Põhja-Ameerika, Euroopa ja Austraalia laste kohta käiva 14 varasema geeniuuringu tulemusi. Kokku oli vaatluse all veidi üle 5500 ülekaalulise ja üle 8000 normaalkaalus lapse.

Geeniandmeid analüüsides tulid välja kaks varianti, mida statistiliselt esines oluliselt rohkem just ülekaalus lastel, varem polnud neid geene ülekaalulisusega seostatud. Üks neis asub 13. kromosoomis OLFM4 geeni piirkonnas ning teine 17. kromosoomis geenis HOXB5. Tulemused avaldas äsja ajakiri Nature Genetics.

Loe edasi Novaatorist!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: Novaator
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.