VIDEO: Reservväelane: Kevadtorm on etem kui Türgi reis!

(9)
Foto: Rauno Volmar, Eesti Päevaleht
aA

Reservõppekogunemine Kevadtorm 2012 toob kokku palju erineva taustaga inimesi, et värskendada ja ühtlustada nende teadmisi praktilisest riigikaitsest. Täna külastas õppusi ka peaminister Andrus Ansip. Lisatud galerii ja video!

Osalejatele ei ole reservõppekogunemine mitte ainult vaheldus argirutiinist vaid ka kohtumine vanade sõprade ja teenistuskaaslastega. Paljud reservväelased on olnud kaitseväest eemal pikki aastaid. Taaskohtumine sõjaväelasliku distsipliini ja süsteemiga on aga pea kõigile möödunud suurimate viperusteta.

Reamees Kaarel Parts, kes lõpetas ajateenistuse juba 15 aastat tagasi, tuli Kevadtormile vabatahtlikult. Taaskohtumisest sõjaväega oli tal öelda vaid positiivselt.

Tsiviilelus proviisori tööd tegev reamees Parts panustab Kevadtormi tehes ravimite kesklaos erialast tööd pidades enda erialast panust meie riigi kaitsesse etemaks kui mingit Türgi reisi.

Täpsemalt näed reamees Partsi emotsioone ja mõtteid Kevadtormist siit:

Juba kaheksandat Kevadtormi külastanud Ansip ütles Sõdurilehele antud intervjuus, et kaitseväkke investeeritud raha on läinud õigesse kohta.

"Riigi teenimine ja riigikaitsmine on elukestev ning selle äratundmine on Eesti inimeste hulgas läinud järjest laiapõhjalisemaks," lausus Ansip.

FOTOD: SANDER ILVEST
-

Õppuste üldjuht kolonel Indrek Sirel andis peaministrile ülevaate õppusel seni toimunust ning edasisi plaane. Peaminister tutvus Kevadtormi külastuse käigus Kirde kaitseringkonnaga ja vestles õppuse osalejatega.

Vaata kogu galeriid SIIT!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: www.FORTE.ee
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.