Pariis annab Moskvale sõbrakäe enda müüdud dessantlaevade meeskondade treenimisel

(50)
Reuters/Scanpix
aA

Idanaaber teeb juba 2014. aasta algul otsa lahti Prantsusmaalt soetatavate Mistral-klassi kopterikandjate meeskondade treeningprogrammiga. Sellest teatas massiteabevahenditele allikas Vene Föderatsiooni kaitseministeeriumis. Osa dessantlaevu ostetakse prantslastelt, teine osa ehitatakse litsentsi alusel ise valmis. Lisatud videod!

Infoagentuuri ITAR-TASS teatel on vastav treeningprogramm koostöös prantslastega juba praegu ettevalmistamisel. 2014. aasta esimesel poolel treenitakse Prantsuse instruktorite osalusel kahe Mistrali meeskondi Peterburis, seejärel saadetakse nad täiendõppele Prantsusmaale.

„Kui kaua täiendõpe aega võtab, see pole veel teada, kuna programm ise ei ole veel valmis. Pole välistatud, et õppeprotsess kestab terve 2014. aasta,“ selgitas ministeeriumi ametnik agentuurile.

Pikkade läbirääkimiste tulemusena sõlmisid Venemaa ja Pranstusmaa juunis 2011 lepingu Moskvale kahe Mistral-klassi kopterikandja ehitamiseks Prantsusmaal. Tehingu väärtuseks on ligi 1,2 miljardit eurot. Kavas on ehitada Venemaal litsentsi alusel veel kaks alust. Vastav kontraht sõlmitakse sel aastal.

Esimese Mistrali ehitus algas 1. veebruaril 2012 kuulsa Saint-Nazaire'i dokkides. Teises Maailmasõjas kasutasid sadamalinna edukalt Saksa allveelaevnikud oma Atlandi reidideks.

Venemaal ehitatav esimene seda tüüpi dessantlaeva saab kiilu 1. oktoobril. Metalli lõikamine teise sealse Mistrali tarbeks on planeeritud maisse 2013. Mõlema laeva ehitus on käsundatud Vene Ühendatud Laevaehituskorporatsiionile ja Balti laevaehitustehasele.

Mistral-klassi sõjalaeva veeväljasurve on 21 300 tonni, suurim kiirus kuni 18,8 sõlme ja sõidukauguseks on 19 800 miili. Alus võib võtta pardale 16 rasket või 35 kerget helikopterit, tehnikat maaväe transpordiks, dessantkaatreid ja 450 kuni 900 sõjaväelast.

Vene merevägi täpsustas, et kavatseb paigutada igale Mistralile kaheksa mitmeotstarbelist lahingkopterit Kamov-52K (Ka-52 Alligatori modifikatsioon) ja kaheksa transpordi-sõjakopterit Ka-29. Teatatakse ka, et dessantlaevade põhirelvastus saab olema Vene päritolu.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: www.FORTE.ee
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.