Amuuri tiiger on tiigri alamliik, keda peetakse maailma suurimaks kaslaseks. Tänapäeval tehakse suuri pingutusi, et säilitada või suurendada hävimisohus loomade arvukust. Selles töös on väga oluline osa rahvusparkidel ja loomaaedadel. Ka näitusel väljas olev tiiger Bronto on endine Tallinna loomaaia elanik.

„Kuna Loodusmuuseum on hetkel remondis, püüame leida mitmesuguseid võimalusi nii Eesti kui maailma looduse mitmekesisuse tutvustamiseks Eestimaa erinevais paigus. Tiiger leidis endale suurepärase peatuspaiga RMK Sagadi metsakeskuses ja ootab imetlejaid,“ ütles Loodusmuuseumi juht Heidi Vilu.

„Seekord läheneme äsja alanud looduskaitsekuule globaalsemalt ja tutvustame kõigile oma külastajatele üht kaunimat ohustatud liiki maailmas. Oleme rõõmsad, et koostöös Loodusmuuseumiga selline projekt teoks sai. Loodame, et selliseid näitusi õnnestub korraldada ka tulevikus,“ lisas RMK Sagadi metsakeskuse juhataja Krista Keedus.

„Sagadi mõisa külastab suve jooksul mitukümmend tuhat turisti, sealhulgas ka mitmeid gruppe Hiinast. Neile on kindlasti suureks üllatuseks leida siit eest oma kodumaa haruldane loom.“

Näitus on avatud ööpäevaringselt ning selle külastamine on tasuta. Tiigriga saab Sagadis kohtuda 1. septembrini.