Suurbritannia vanaautod pääsevad ülevaatusest!

(7)
Ford
aA

Suurbritannia teedeminister Michael Alan "Mike" Penning kinnitas kava vabastada enne 1960. aastat toodetud sõidukid kohustuslikust tehnoülevaatusest, kirjutab autoportaal WhatCar?

Uus, 18. novembrist kehtima hakkav kord peaks mõjuma soodustusena vanasõidukiomanikele, kes üldiselt niigi oma liikureid hoole ja armastusega putitavad.

Siiski on vanade liiklusvahendite omanikud seaduse järgi kohustatud tagama oma sõidukite korrasoleku ja ohutuse, ülevaatusekohustuse kaotamine säästab neile veidi raha.

Kas Eestiski võiks sellise korra kehtestada? Nn. „musta numbriga“ ehk ametlikuks vanasõidukiks tunnistatud liiklusvahendid on korralisest tehnoülevaatusest vabastatud, kuid iga nelja aasta järel vaatab komisjon need üle ning pikendab – või ei pikenda – vanasõiduki staatust.

Osa WhatCar? Eesti toimetusest on kõnealuse probleemiga isiklikult seotud. Kuid leiab, et ka enne 1960. aastat valmistatud autod peaksid ülevaatusel käima. Kas just igal aastal, võiks olla vaieldav, kuid meie arvates aitab pidev järelevalve kaasa vanade autode seisukorra paranemisele.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: whatcar.ee
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.