ÜLEVAADE: Androidi nutirakendus TuneIn Radio

(13)
Fotod: ekraanitõmmised rakendusest
aA

Esmapilgul võib imelik tunduda, et miks on meil vaja raadio kuulamiseks eraldi programmi. Seda enam, kui enamusel telefonidest on see funktsionaalsus riistvaraliselt olemas.

Seda kõike ainult esmapilgul. Nimelt on TuneIn Radiol päris palju lisavõimalusi, mis muudab raadio kuulamise mugavamaks kui klassikalisel viisil tehes, vahendab Photopointi ajaveeb.

Funktsionaalsus

TuneIn Radio kasutab erinevalt klassikalisest raadiost voogedastust, et kasutajale saated kohale tuua.

Sellel metoodikal on loomulikult omad head ja vead. Loomulikult peab meil selle jaoks stabiilne internetiühendus olemas olema. Õnneks on programmi loojad erinevaid probleeme ette näinud ning me saame sundida TuneIni puhvrit kasutama. Seda kuni 30 sekundit, mis küll võib algset käivitamist aeglustada, aga samas aeglasema või katkendliku ühenduse korral elimineerib edastuse katkemise.

Raadiojaamade valik on äärmiselt rikkalik, alates kohalikest jaamadest lõpetades Aucklandi populaarseimate kanalitega.

Lisaks raadiokanalite otsekuulamisele on programmi sisse ehitatud ka järelkuulamise (podcast) võimalus. Olgu selleks siis BBC Radio 1 viimane uue muusika tutvustussaade või Keskpäevatund Kuku raadios.

Suurimaks miinuseks kogus selles valikus on aga soovitud jaama või saate leidmine, kuna nimekiri on äärmiselt pikk. Kui näiteks sirvida kataloogi kohalikud jaamad (local radio), siis paljud eestikeelsed raadiojaamad praagitakse välja. Tartus olles Tallinna raadiojaamana nimekirja pandud kanalid ei ole TuneIn Radio loojate arust kohalikud. Õnneks keele järgi sirvides leiab kogu valiku kenasti.

Kui sul on saateid või raadiojaamu, mida soovid tihedalt kuulata ning kiirelt nende lainele lülitada, siis saad need lemmikutesse lisada. Hiljem, selle asemel et kogu kataloogi sirvida või otsingumootorit kasutada, valid lemmikud ning voilà, oledki sobival lainel.

Programmil on olemas ka tasuline versioon, mis lubab sul seadme sisemällu salvestada hetkel mängivat raadiojaama või järelkuulatavat saadet. Salvestamise eest eraldi hiljem maksma ei pea, piisab ühekordsest Pro-litsentsi soetamisest.

Igal programmil on oma Achilleuse kand ning TuneIn Radio pole sel kohal erand. Kahjuks kõiki kohalikke populaarseid saateid järelkuulamisest ei leidnud. Näiteks Raadio Kuku Keskpäevatund on saadaval, puudu aga sama raadiojaama saade Digitund.

Kelle jaoks?

Kas soovid kuulata oma lemmikraadiojaama väljaspool selle leviala? Või hoopis elimineerida igasugused häired, mis kehvast levist on tingitud? Võib-olla on sul soov kuulata mingit spetsiifilist saadet hiljem, kuna saate eetris olemise ajal sa ei saanud raadiot kuulata? Sellisel juhul on TuneIn Radio sinule meeldivaks kaaslaseks. Seda enam, et TuneIn Radio lubab sul kuulata ka neid raadiojaamu, mis selles maailmanurgas üldse ei levi. Või kohalikke jaamu siis, kui oled teises maailmanurgas.

Kokkuvõte

Tegu on äärmiselt mugava programmiga, mida on väga lihtne ka käsitseda, kui oled sellega ära harjunud.

Mõne nupu paigustus paneb küll esmapilgul kukalt kratsima. Keeruline kategooriapuu tekitab parajalt frustratsiooni jaamade leidmisel ning otsing võiks olla täpsem. Samas kogu kasutajaliides on äärmiselt lihtne ning ülearuseid vilesid ning kellasid pole juurde pandud.

Apsakatest hoolimata tuleb siiski nentida et rakendus on piisavalt mugav ning funktsionaalne, et ka teistele soovitada.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Target
Viimased uudised