Rektorikandidaat: Tartu Ülikool peab olema teadusülikool

(15)
Mart Ustav
Delfi
aA

Tartu Ülikooli rektoriks kandideeriva akadeemikust molekulaarbioloogi Mart Ustavi sõnul tuleks keskenduda ülikooli piirkondliku mõju kasvatamisele. Samal ajal peaks hariduse kvaliteedi tõstmiseks tulevastele tudengitele neile pakutavaid võimalusi tutvustama juba gümnaasiumis. Lisatud video!

Kuigi rektorikandidaat Mart Ustavi sõnul on Tartu Ülikool juba praegu teadusülikool, on sellel veel palju arenguruumi, vahendab ERR Teadus.

„Ta peaks muutuma regiooni katvaks Euroopa ülikooliks. See tähendab seda, et me ei toimeta mitte ainult siin Eestis, vaid meie mõju ja meie koostöö ulatub Euroopasse nii suurte tippülikoolidega koostöösse kui ka ettevõtetega," laiendas Ustav.

Ainult läbi rahvusvahelise koostöö on võimalik ülikooli tuua suuremaid ressursse ja vahendeid. Vastasel korral võib seda Ustavi arvates ähvardada kängumine.

„Eesti riigi ressursid on piiratud. See on väike rahvas ja väikese majandusega riik. Kui me aga võtame end Euroopa konteksti, on meil palju paremad võimalused rahastamiseks, kuna meie teadus on tasemel,“ selgitas molekulaarbioloog.

Tema sõnul tuleks mõista, et kui Tartu Ülikool on Thomson Reuters'i edetabelis maailma ülikoolide seas mõjukaima 1% hulgas, annab see märku, et tegu ei ole provintsi ülikooliga.

Loe edasi ja vaata videot ERR Teadusest!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: ERR Novaator
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.