Kool on cool: QR-koodid muudavad Mendelejevi tabeli "nutikaks"

(11)
Foto: Yiying Lu (tabeli autor)
aA

Ehkki keemiliste elementide perioodilisussüsteemi ehk Mendelejevi tabeli tunneb enamik meist väljanägemise järgi ära, võimaldavad igale elemendile omistatud QR- ehk ruutkoodid nüüd õpilastel ja teadushuvilistel sellega interaktiivselt suhelda.

Kunstnik Yiying Lu on loonud QR-võimelise perioodilisustabeli, elavdamaks nüüdisaegsete digiseadmete abiga loomingulist lähenemist tollele teenekale teadustöövahendile, teatab DVICE.

Kui tahvelarvuti või nutitelefoni omanik suunab seadme kunstniku kohendatud tabelile, saab ta avada iga elemendi Wikipedia-sissekandeid, et tutvuda põhjalikumalt selle omaduste, ajaloo ja kasutusaladega ning sageli vaadata ka fotot.

Tänu lisateabele ärkab Mendelejevi tabel suisa uuele elule. Õpilased pole enam sunnitud pelgalt tabelis leiduvaid tähekombinatsioone ja numbreid pähe tuupima, kuna QR-koodid aitavad paremini vastata närivale küsimusele, mida õpetajad arvatavasti pidevalt kuulevad: "Misjaoks mul on tarvis seda teada?"

Yiying Lu on avaldanud lahenduse lähtekoodi ja jagab seda tasuta oma veebilehel, kuna loodab lõbusa ja hõlpsastikasutatava tööriista abil innustada uut põlvkonda keemiast ja teadusest huvituma.

Tutvuge asjaga Lu saidil!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Allikas: www.FORTE.ee
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.