Loe ka WhatCar?-ist

• Peugeot tarbesõidukite müük kasvas 10%
• Enim müüdid Partner ja Boxer tarbesõidukeid
• Kokku müüdi Eestis 2759 tarbesõidukit

Kokku registreeriti 19 425 sõiduautot ja 2759 tarbesõidukit. Sõiduautode kategoorias oli esiviisikuks Toyota, Volkswagen, Škoda, Peugeot ja Nissan.

Tarbesõidukite kategoorias oli enimmüüdud neljandat aastat järjest Peugeot, mis suutis hoida 21%-list turuosa ning müüki taaskord enam kui 10% võrra kasvatada, kommenteeris Peugeot maaletooja KW Bruun Baltic OÜ tegevjuht Rasmus Tali.

Populaarseimad Peugeot mudelid olid sõiduautodest 2012 Eesti Aasta Autoks kuulutatud Peugeot 508 ja crossover 3008, lisas Tali. Tarbesõidukite kategoorias olid enimmüüdud mudeliteks Partner ja Boxer, millest esimene on varasemalt hinnatud Euroopa Aasta Kaubiku tiitliga.

„Kuna algaval aastal saab läbi 2008. aastal soetatud autode viie-aastane liisinguperiood ja suur hulk sel ajal auto ostnud inimesi kaalub selle väljavahetamist uue auto vastu, siis prognoosime Peugeot’le algaval aastal kasvu ja head aastat,“ ütles Tali. „Peugeot kasuks räägivad madalad kütuse-ja ülalpidamiskulud, praktilisus ja kvaliteet,” lisas ta.