Esimesed laboris kasvanud lihaga burgerid valmis ja söödud; loe muljeid!

(47)
Foto: REUTERS
aA

Londonis küpsetati ja söödi esimest laboratooriumis loodud, lehma tüvirakkudest kasvatatud kunstburgerit, mille taolised võivad poodi jõuda viie kuni kümne aastaga.

Maastrichti ülikooli teadlased eesotsas Mark Postiga kasutasid burgeripihvi tegemiseks 20 000 väikest lihaskiudu, mis olid kasvatatud lehma lihasrakkudest, vahendab ERR teadus.

Kokku kulus neil burgeri tegemiseks kolm kuud ning koos teadustööga läks see maksma 330 000 dollarit (u 249 000 eurot), millest enamiku said teadlased anonüümse annetuse teel.

Kunstlihale lisati riivsaia ja veidi munapulbrit, et see maitseks nagu harilik loomalihaburger. Värvi andmiseks pandi pihvitaignasse peedimahla ja safranit.

Seejärel küpsetas kokk Richard McGeown tüvirakkudest tehtud pihvi päevalilleõlis ja võis. Tema meelest oli pihv veidi kahvatuma värviga kui tavaline.

Foto: REUTERS

142-grammist burgerit, mis koosnes lisaks pihvile kuklist, salatist ja tomativiiludest, said maitsta kaks vabatahtlikku.

Austriast pärit toidutrendide uurija Hanni Rutzler märkis pärast esimese ampsu võtmist, et ta eeldas pehmemat tekstuuri, kuid pihv polnud niivõrd mahlane kui oleks võinud arvata.

Siiski oli toode tema meelest lihaga sarnane, puudu oli vaid soolast ja piprast.

Teine vabatahtlik, Chicagost pärit kirjanik Josh Schonwald, kes käsitleb oma teostes toidu tulevikku, nõustus, et pihv on maitselt lihaga sarnane, kuid siiski erinev, ning puudu on rasvast.

Loe täisteksti saidil ERR teadus.

Allikas: ERR Novaator
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.