Hilisemal ajal on Lõuna-Ameerika põlisrahvaste seas olnud kombeks näiteks vägivaldsete kokkupõrgete järel vaenlase pead trofeena kaasa võtta. Peade maharaiumisel on olnud tseremoniaalseid tähendusi, näiteks inimohvrite toomise juures. Varem peeti vanimaks tõendiks pea maharaiumisest leide Peruust 4000 aastat tagasi, aga nüüdne fakt vaid kinnitab, et see komme võis olla palju laiemalt levinud.

Brasiilia leid igatahes viitab sellele, et maha raiutud peaga inimene kuulus kohalikku kogukonda, tema käed olid asetatud pea ümber, varjates niimoodi silmi, samas kui üks käsi osutas üles, teine alla, kujutades mingisugust dualismi sümbolit, vahendab PLOS ONE.

Kuna kiviajal polnud inimestel just teravaid kirveid kuskilt võtta, paistab, et antud juhul on inimesel pea otsast ära tõmmatud-keeratud, mitte otseselt maha raiutud. Samast matmispaigast leiti ka põlenud inimluid ja vaid üks skelett, kellel pea maha võetud, samas leiti aga imiku kolju, millesse oli topitud kokku 84 hammast viielt eri inimeselt.

Lapa do Santo, kus see kõik leiti, on ka kohaks, kust on leitud vanim inimskelett Lõuna-Ameerikast ja kus on ka leitud vanim selle mandri koopamaaling - mehe kujutis hiigelsuure fallosega.