“Võrreldes eelmise põlvkonna sidetehnoloogia ja -toodetega, on 5G tehnoloogia ja tooted keerulisemad ning nende sertifitseerimise standardeid täiustatakse pidevalt. Koostöös TÜV Rheinlandiga oleme paljudes olulistes sertifitseerimistehnoloogiates läbimurdeid teinud. Seda koostööd jätkame, et kommunikatsioonitoodete sertifitseerimise tehnoloogiat edasi uurida ja 5G terminalide kaubanduslikku kasutamist edendada,” kõneles Huawei nutitelefonide tooterivi asepresident Bruce Lee märgise vastu võtmisel.

"Mul on hea meel, et TÜV Rheinland on näinud Huawei ülemaailmset 5G tehnoloogilist tugevust, mis on ühtaegu põnev nii tööstusele kui ka tarbijatele. TÜV Rheinland on traadita sidetehnoloogia valdkonnas töötanud aastaid ja loodame jätkata tihedat koostööd Huaweiga, et edendada uut 5G ajajärku,“ lausus TÜV Rheinlandi asepresident Stefan Kischka.

Sõltumatu ja erapooletu ekspertteenuseid pakkuv ettevõte TÜV Rheinland vastutab nutitelefonide CE-sertifitseerimise protsessi eest, mis on Euroopa Liidu turule sisenemiseks kohustuslik. CE-märgisega kaubad vastavad ELi kaubanduspiirkonna traadita side, ohutuse, tervise, keskkonnakaitse ja tarbijakaitse mitmetele direktiividele.

Maailma esimese 5G CE-märgise andmine Huawei Mate X nutitelefonile annab hoogu sellelaadsete mobiiltelefonide ulatuslikuks kasutamiseks tulevikus ning tõi taas esile mobiilitootja juhtpositsiooni 5G arendamisel.