10 000 sammu päevas on teadupärast üsna meelevaldne eesmärk, mille üks Jaapani firma kunagi oma turunduses kauni kõla tõttu kasutusele võttis.

Suure osa linnainimeste eluviis paraku nii möödaminnes sellist hulka samme kõndida ei võimalda ja nii jääb alateadvusse tunne, et oma tervise heaks pole just kuigi palju tehtud. Uus uuring väidab, et hakkama saab ka vähemaga.

Tee vähem, aga tee hästi!

Kahtlemata teeb kõndimine tervisele palju head ja see on alati tervislikum kui jooksmine. Liigesed nimelt ei armasta põrutavaid tegevusi, käimine aga on igas eas inimeste liigestele kasulik.

Kui 10 000 sammu päevas kõlab motiveerivalt, siis ära edasi loe. Kui aga kuidagi ei jõua iga päev nii palju samme koguda, siis on järgnev just sulle.

Värske teadussaavutus on nimelt välja selgitanud palju parema meetodi. Massachusettsi ülikooli professor Catrine Tudor-Locke’i juhitud teadlaste rühm uuris katsealuseid isikuid, kes kõndisid jooksulindil erineva kiirusega. Osa lonkis, teised kõndisid reipas tempos ja ülejäänud jooksid.

Katsealusteks oli 80 tervet meest ja naist, vanusevahemikus 20–40 aastat. Liikujate sammud loeti kokku ja jälgiti kõndimise intensiivsust.

Sada sammu minutis

Teadlaste töörühm tuli järeldusele, et kõige kasulikum on teha sada sammu minutis. Aga kui on soovi teha üks tõhusam trenn, siis 130 sammu minutis.

Artikli saab lõpuni lugeda Accelerista portaalis