Maikuus tublisti plusspoolele kerkinud uute sõiduautode müük tegi juunis läbi kerge languse – 2424 müüdud uut sõiduautot on 5,5% vähem kui mullu juunis. Kuue kuu kokkuvõttes on tänavu läinud kaubaks 13 933 uut sõiduautot.

Juunis oli tarbijate hulgas populaarseimaks segmendiks väike-keskklassi autod, mille osakaal kogumüügist oli üle veerandi ehk 26,4%. Jätkuvalt ostetakse rohkelt ka keskmiseid maastureid, milliste osakaal oli juunis 23%.

Hübriidautosid läks kaubaks 268 ja elektriautosid 18. Hübriidide seas võidutseb nagu ikka Toyota, elektriliste sõidukite seas Nissan Leaf, mida võeti arvele 14 tükki, järgnes Audi e-tron 3 ja Tesla Model S 1 autoga.

Toyota riisub koore

Automarkidest jätkas edetabeli tipus Toyota, mis ainsana ületas 400 müüdud auto piiri: juunis osteti koguni 457 autot. Järgnesid Škoda 316 ja Renault vastavalt 255 müüdud sõiduautoga.

Esikümnes püsib kindlalt teinegi Renault Grupi mark, Dacia, 108 müüdud autoga. Selle järel Peugeot, 9. kohal aga Honda ja 10. Subaru.

Poole aasta kokkuvõttes me esikümnest Subarut aga ei leia. Tabelit juhib Toyota, järgnevad Škoda ja Renault ja neljandal kohal 1075 müüdud autoga Volkswagen.

Loe edasi Acceleristast!