Autohull koer tunneb oma pererahva auto juba eemalt hääle järgi ära. Eriti tore päev on see, kui koos kallite inimestega sõitma pääseb. Kui kuts saaks oma koha autos ise valida, oleks see kahtlemata esiiste, sest sealt näeb kõige paremini aknast välja. Tagaistmel mõnulemine sobib pisut laisemale sõbrale ka suurepäraselt.

Kuidas aga õige oleks? Tuletame meelde mõned tähtsad asjad, millega koera- ja autoomanik loomaga reisil arvestama peab.

Koeral peab olema mugav ja turvaline

Koeral peab autos olema mugav, aga ennekõike turvaline, nii koerale endale kui ka kõigi teiste autosviibijate suhtes. Äkilisel pidurdamisel võib tagaistmel lamav koer paiskuda eesistujaile selga, samuti võib ta istmete vahele kukkudes end vigastada.

Koera jaoks on kukkumine ohtlik, sest tema luustik on hapram ja luumurrud on kergemad tulema. Need ka paranevad hoopis kauem kui inimestel. Kui suur, 20 – 40 kg kaaluv koer lendab tagaistmelt eesistujaile selga, ei pääse sõitjad kergete vigastustega.

Kui sõidukiirusel 50 km/h toimub kokkupõrge või äkkpidurdus, tuleb mängu füüsika ja 20-ki­logrammine koer muutub enam kui 500-kilogrammiseks ettepoole liikuvaks raskuseks.

Transpordipuur ja turvavöö koerale

Mõistlik on kasutada autosõidul selleks mõeldud transpordipuuri või kasti, mis kaitseb nii koera ennast kui ka kõiki teisi autosviibijaid. Valik loomapoodides on lai: valikus on nii pehmeid transpordikaste kui ka metallist puure.

Transpordipuuri peaks mahtuma koerale pehme ase, nii et tekiks mõnus pesa, mitte vangikong. Koer ei vaja autos liikumisruumi. Tagaiste on samuti koerale sobiv koht, kui kasutada spetsiaalseid kinnitustrakse, millega koer turvavöö külge kinnitatakse.

Kui on vajadus paigutada loom tagaistmele, sobib selleks auto peatugede külge kinnitatav turvakate. Selles tunneb koer end nagu pesas. Kallimatel katetel on komplektis kaasas ka joogianum.

Loe edasi Acceleristast!