"Plague Inc." ilmus küll juba kaheksa aastat tagasi, kuid viimastel nädalatel on müüginumbrid kasvanud, eriti Hiinas, kus sellest on saanud väga populaarne mäng. Kuid see pole kaugeltki ainuke seos koroonaviiruse ja videomängude vahel.

Eelmisel aastal märkasid "Resident Evil'i" fännid, et Hiinas asub bioloogiliste uuringute labor RLSW Shanghai Ruilan Bao Hu San Biotech Limited, mille logo sarnaneb Umbrella Corporationi logoga "Resident Evili" mängudest.

Juhul, kui sa pole tuttav "Resident Evili" mängude või filmidega, siis Umbrella Corporation on farmaatsia- ja biotehnoloogia-ettevõte, mis arendab biorelvi. Bioloogiliste katsete tagajärjel päästavad nad aga kogemata valla viiruse, mis muudab inimesed zombideks.

Huvitaval kombel asub bioloogiliste uuringute labor RLSW sellises linnas nagu Wuhan, kust koroonaviiruse puhang alguse sai ja mis eelmise nädala kolmapäeval karantiini pandi.

Kummaline kokkusattumus?

"RE" universumist hästi tuntud Umbrella Corporation (Tootja foto)

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!