"Meile pole selge, kas keelu taga on koroonaviiruse puhang või midagi muud. Samal ajal on näiteks USA haiguste kontrolli ja tõrje keskus CDC korduvalt öelnud, et mängul on positiivne hariduslik mõju," kirjutasid arendajad blogipostituses. Ühtlasi viitasid nad, et teevad omalt poolt kõik, et viiruse leviku takistamisele kaasa aidata.

Plague Inc. kogus siiani ühes koroonaviiruse laialdasema levikuga Hiinas kõvasti populaarsust. Tegemist oli kõige allalaetuma mänguga Apple'i rakendustepoes ning ühtlasi oli see laialdaseks jututeemaks Hiina ühel suurimal sotsiaalmeediaplatvormil Weibo.

Kuigi Hiina võimud pole täpsustanud, miks mäng keelati, arvatakse, et selle taga võib olla üks kolmest põhjusest.

Esimeseks on see, et mäng saabus Hiina rakendustepoodidesse enne, kui Hiina alustas oma videomängude litsentseerimise protsessi, mis nüüd nii mõnegi mängu sealselt turult välja on jätnud. See aga tähendab ka, et tehniliselt puudub mängul litsents ning kuna nüüd hakkas mäng populaarsust koguma, panid ka hiinlased seda lõpuks tähele.

Teine võimalus on mängu stsenaarium - haigus saab seal alati alguse Hiinast ning seetõttu peitub seal mitu probleemi. Hiina võimudel ei ole soovi näidata oma riiki ja valitsust halvas valguses ning võimetuna, samuti võidakse arvata, et mäng tekitab seetõttu inimestes segadust ja võib külvata paanikat.

Mis iganes põhjus mängu keelamisel on, lubas mängu arendaja Ndemic Creations, et teeb Hiina valitsusega igapidiselt koostööd, et mäng uuesti ilmuda saaks. Samal ajal tõdevad väikese Ühendkuningriigi mänguarendusstuudio esindajad, et suurt lootust selles suhtes neil tegelikult ei ole.

Koroonaviirus COVID-19

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!