Epidemioloogide hinnangul on tegu jämedakoelise hinnanguga ning see erineb riikide ja vanuserühmade lõikes märkimisväärselt, kirjutab ERR Novaator.

WHO peadirektori Tedros Ghebreyesuse mainitud näitaja põhines lihtsal arvutusel. Toona oli viirusega nakatatud 90 869 inimest ja sellesse surnud 3112. Need omavahel jagades saab suremuseks ligikaudu 3,4 protsenti.

Sama loogika alusel oleks näitaja haiguspuhangu epitsentris Hubei provintsis 4,3 protsenti ja Hiinast väljaspool umbes 1,6 protsenti.

Hinnang on lihtsustatud mitmel põhjusel. Haigust ei põdenud möödunud teisipäevaks läbi kõik nakatatud. Möödunud reedeks oli tervenenuid ligi 54 000 ja surnuid üle 3300. Ligikaudu 40 000 nakatatu saatus oli seega lahtine.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!