"Google arendab veebisaiti - erinevalt varasematest veebisaitidest, saab see tehtud väga kiiresti -, et teha kindlaks, kas testi tegemine on õigustatud ja hõlbustada testimist läheduses asuvas mugavas kohas," ütles Trump pressikonverentsil, kus kuulutas ühtlasi riigis välja eriolukorra.

Trumpi väitel töötab veebi kallal hetkel 1700 Google’i arendajat. „Nad on teinud tohutuid edusamme,” sõnas riigipea.

Peagi andis ta sõna Valge Maja koroonaviiruse vastase võitluse koordinaatorile Debbie Birx’ile, kes näitas ka skeemi, kuidas veebikeskkonna kasutajaliides peaks põhimõtteliselt töötama. Birx’i sõnul saavad kodanikud sisestada sinna oma sümptomid ja sõltuvalt tulemustest suunatakse nad edasi testimisasutusse ning hiljem näha ka testi tulemusi.

Samal pressikonverentsil andis Trump sõna ka paljudele koroonaviiruse tõkestamisega seotud asutuste ja ettevõtete esindajatele.

Google’it nende seas aga ei olnud. Ja seda põhjusega. Nimelt on ilmnenud, et Google sellist veebilehte ei loo ja presidendi avaldus tuli ettevõttele üllatusena.

Üsna pea pärast pressikonverentsi teagi Google’i pressiüksus avalduse Twitteris, kus andis teada, et ühte sarnast veebikeskkonda on arendamas hoopis ettevõte nimega Verily ning et tegemist on pelgalt testprojektiga lahepiirkonna (Silicon Valley, California) tarvis, mis võib kunagi hiljem haaret siiski ka laieneda. Teadaandes öeldakse ka selgelt välja, et tegemist varajases staadiumis arendusega:

Tõsi on, et Verily tegutseb valdusfirma Alphabet vihmavarju all, nagu ka Google.

Verily kommunikatsioonijuht Carolyn Wang ütles väljaandele The Verge, et veebisait oli algselt plaanis teha kättesaadavaks ainult tervishoiutöötajatele. Nüüd, kus selle olemasolust n sellisel viisil teada antud, on seda peagi kõigil võimalik külastada. Kuid jah, see tööriist suudab suunata inimesi esilagu ainult lahepiirkonna testimiskohtadesse – mida veel samuti loodud ei ole.

Tõenäoliselt saab testimiskeskkond olema osaks Verily projektist https://www.projectbaseline.com/

Tehnoloogiaväljaande Wired andmeil oli president Trumpi eilne avaldus Google’i juhtkonnale täielik üllatus.

Koroonaviirus COVID-19

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!