Paide Teater andis nimelt teada, et tähistab 27. märtsi teatripäeva „Eesti jumalate“ etendusega. Küll mitte Andrese ja Pearu, vaid uue aja inimese Vargamäel – Facebookis.

„Kell 19.00 näitame eelmisel suvel Vargamäe heinamaal publiku ette jõudnud lavastuse „Eesti jumalad“ salvestust,“ andis teater teada.

Etenduse vaatamise lehekülg Facebookis asub siin

Traditsiooniliselt kogunevad eesti teatritegijad teatripäeva õhtul mõnes teatrimajas, annavad üle ja võtavad vastu auhindu eelmise hooaja tööde eest, peavad kõnesid, vahetavad mõtteid, rõõmustavad ja kurvastavad, kallistavad kolleege, keda ammu näinud pole... Sel aastal tuleb kevad teisiti, tuleb teatripäevgi teisiti.

Paide teater kirjeldab Vargamäel möödunud suvel mängitud etendust nii: „„Eesti jumalad“ oli ja on lavastus vana maailma lõpust, uue maailma algusest. Lavastus, kus inimese lõplikkus kohtub jumaliku lõpmatusega, kus põgenejast saab tagaajaja, kus vanapaganast saab inimene, kus Vargamäe heinamaast saab ookean – lõputute võimaluste ookean. Täna, kui maailma hoiab hirmuvalitsuse all Covid-19 ja kokku tulemisest on paradoksaalsel kombel saanud oht inimkonna tulevikule, peame enam kui iial varem mõtlema sellele, kuidas aidata teist inimest enda kõrval.“

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!