Akadeemik Vasar räägib, et praeguses situatsioonis vajavad inimesed haardepunkti ja lootust, kuid selleks, et äratada üles näiteks Donald Trumpi-suguseid, kes ohtu adekvaatselt ei adu, läheb tarvis ka pessimistlikke prognoose.

-Läänemaailmas on suured lootused pandud suve tulekule. COVID-19 armastavat jahedamat ilma ning kui ilmad põhjapoolkeral soojenevad, siis andvat pandeemia järele. Kuidas kommenteerite?

Selline teadmine viiruste kohta üldiselt on, et need levivad külmemal ajal ja mikroobidele meeldivad soojemad ajad. See tõttu ei soovitata näiteks inimesi augustis opereerida, kuna sellisel juhul kipuvad haavad mädanema minema.

-Aga mis teie arvamus on, kas suvi lahendab probleemi?

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!