Saaste vähenemine on päästnud vähemalt 77 000 inimelu, selgus Stanfordi ülikooli teadlase analüüsist, kirjutab ERR Novaator.

Stanfordi ülikooli dotsendi Marshall Burke'i arvutuse kohaselt päästis majanduslikest häiretest põhjustatud õhusaaste vähenemine tõenäoliselt 20 korda rohkem inimelusid, kui praegu viiruse tõttu kaotatud on.

Kindlasti ei tähenda need arvutused, et koroonaviiruse-pandeemia oleks kuidagi tervisele kasulik, märgib teadlane.

Arvutuste jaoks kasutas ta andmeid USA valitsuse sensoritelt, mis on neljas Hiina linnas. Burke arvutas välja reostuse keskmise taseme languse ja selle mõju suremusele kogu riigis.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Loe ka Forte varasemat lugu samal teemal

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!