Tasuta tööriist pärineb ettevõttelt Vital koos juhistega Emory ülikooli erakorralise meditsiini keskuselt. Eestist pärit kasutajatele kuvatakse ka siinseid infoliinide numbreid.

Sait on mõeldud vaid hariduslikuks otstarbeks ega asenda loomulikult tervishoiuteenuse pakkujate ametlikku hindamist, kirjutab portaal Futurity.

„Me kõik võitleme, nii väikeste kui ka väikeste moodustega, et hoida oma lähedasi eemal ohust. Kuid ärevus ja ebakindlus võib põhjustada erakorralise meditsiini osakondades rahvamasside kogunemist,“ rääkis Emory ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini arst ja Vitali kaasasutaja Justory Schrager. "Meie eesmärk on veebisaidiga C19check.com selle ärahoidmine, muutes samal ajal inimestele ülilihtsaks juhiste mõistmise ja järgimise."

C19check.com on lihtne viis ekspertide teabe kokkuvõtmiseks ja parima tegevuskava valimiseks. Tuginedes vastustele küsimustele, mis käsitlevad sümptomeid, vanust ja meditsiinilisi probleeme, jaotatakse inimesed ühte kolmest kategooriast:

  • kõrge risk (vajab viivitamatut arstiabi),
  • keskmine risk (pöörduge arsti poole, et saada juhiseid oma haiguse parimaks juhtimiseks),
  • madal risk (võib tõenäoliselt hallata eneseabi või taastumist kodus).


Sait loodi avaliku teenusena ja on täiesti tasuta. See on saadaval igas arvutis ja seda saavad kasutada nii võhikud kui ka meditsiinitöötajad.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!