-Üheks peamiseks mooduseks võitlusel viirusega on eneseisolatsioon. Kas kodus istumine ja suhete katkemine teiste inimestega võib negatiivselt mõjuda vaimsele tervisele?

Ideaalseid meetmeid viirusega võitlemiseks pole olemas. Eneseisolatsioon on loomulikult efektiivne ja lihtne. Kuid teisest küljest on sellel palju negatiivseid tagajärgi, nii majanduslikke kui ka psühholoogilisi. Sellega muutuvad inimeste harjumuspärane eluviis - see kuidas nad töötavad - ja psühholoogiline koormus.

Praegu töötavad paljud inimesed kodus, kuid ka nende koduseid kohustusi pole keegi ära kaotanud. Peale selle peavad nad tähelepanu pöörama lastele, eriti väikestele, kellele meeldib joosta, jalge ümber keerutada, lülitada sisse televiisorit ja elektroonilisi vidinaid ning igati töö tegemist segada.

Karantiini algul oli nei

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!