Lepingute puudumine tähendab, et paberil ja allkirjastatult pole kirjas, milliseid ühtseid protseduurireegleid peavad erameditsiiniasutused konkreetselt koroonaproove võttes järgima, kuidas on tagatud delikaatsete isikuandmete kaitse nii proovide võtmisel, nende transpordil ja testitulemusse hilisemal analüüsil või seegi, kas ikka kõik testitulemused tuleb riigile edasi anda.

„Eriolukorra tingimustes tegutsevad osapooled praegu suusõnalise lepingu alusel,“ tunnistas terviseameti peadirektor Merike Jürilo nädal pärast Fortelt lepinguid puudutava päringu saamist.

Avalike andmete põhjal on juba alates 13 märtsist koroonaproovide võtmisega seotud hetkeseisuga sellised meditsiiniettevõtted ja - asutused: Synlab, Medicum, Qvalitas, Corrigo, Fertilitas, Ida-Viru Keskhaigla, Kuressaare haigla.

Edasi lugemiseks logi artikli lõpus sisse või osta lugemisõigus. 

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!