Vajaminevad seadmed testide analüüsimiseks on haiglates juba varasemast olemas ning hetkel oodatakse, mil USA ettevõte tarnib Eestisse konkreetsed testid. Jutt käib Cepheid nimelise ettevõtte koroonaviiruse RNA testist XPERT XPRESS SARS-Cov-2 ning neid analüüsitakse Cepheid GeneXpert Systems seadmega, mis on olemas üheksas haiglas, kirjutab portaal Geenius.

Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht ja PERHi erakorralise meditsiini ülemarst-keskuse juhataja Arkadi Popovi sõnul on GeneXpert Systemsi seadme kiirtestide prioriteediks EMOs olevad patsiendid, kes on aegkriitilised.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!