Professor Varblane rõhutab, et tänane kriis on ainulaadne, sest see tabas kõiki riike ning lahendused saavad sellest johtuvalt olla vaid kollektiivsed.

-Juba möödunud aasta lõpus näitasid maailma suured majandused võrdluses 2018. aasta sama perioodiga langust. Kas võib öelda, et me oleksime majandustsükli põhjas ka ilma koroonapandeemiata?

Aeglustumine oli igal juhul olemas, näiteks Hiina aeglustus juba tükk aega. Eesti enda puhul tulevad meelde kohe numbrid, et Eesti eksport kahanes pool aastat järjest. Kui võtame ette võrdluse kuude kaupa varasema aastaga, siis vähenemine hakkas pihta oktoobrist-novembrist.

Maailma majanduse jahtumisel oli selge põhjus. Selle tõid kaasa Donald Trumpi algatatud kaubandussõjad ja protektsionismi kasv.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!