„USA ravimiameti FDA poolt heaks kiidetud ravim ivermektiin pärsib SARS-CoV-2 replikatsiooni [DNA kahekordistumine enne raku jagunemist -toim] in vitro [tehisoludes, katseklaasis – toim],“ seisab Kungingliki Melbourni Haigla ja Monashi ülikooli teadlaste üleeile avaldatud teadustöös.

Teadlased kinnitavad, et seda arstimit ravil kasutades on võimalik rakukultuuris viiruse RNA olemasolu vähendada 48 tunni pärast umbes 5000-kordselt.

Ivermektiin on laialdaselt saadaval tänu selle sisaldumisele WHO oluliste ravimite näidisloendis ning seda on viimasel ajal koosmõjus teiste ravimitega kasutatud ka mitmete RNA-viirushaiguste ravil.

Näiteks on tuvastatud, et ivermektiin pärsib HIV-1 integraasvalgu tuuma importi ja piirab Lääne-

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!